📱 +48 577 500 850

Dawniej “Angielski dla każdego”

4 sposoby na motywację do nauki angielskiego

Wszystkim w pewnym momencie zaczyna brakować motywacji. Ale koniec z tym! Poniżej mamy dla was 4 sposoby, które mogą was zmotywować do nauki angielskiego. Wybierzcie jeden, więcej lub wszystkie i wypróbujcie!

1. Wyobraź sobie, że pewnego dnia będziesz mieszkać w Stanach.

Albo w Wielkiej Brytanii. Albo w Australii. Wyobraź sobie swój dzień, z kim byś rozmawiał, kogo byś spotkał i pomyśl, że naturalnie i bezproblemowo porozumiewasz się po angielsku i jak bardzo się robie to przydaje.

Jeśli chcesz rzeczywiście wyjechać do anglojęzycznego kraju, to powinno cię zmotywować jeszcze bardziej! Ale nawet jeśli nie, samo wyobrażenie sobie, że chcesz, dużo pomaga!

2. Znajduj śmieszne słówka po angielsku.

Takie, które brzmią zabawnie, albo kojarzą się tobie z jakąś sytuacją z przeszłości. Zawsze łatwiej zapamiętać i nauczyć się czegoś, co wywołuje dobre emocje, a potem, używając tych słówek, będziesz się naprawdę dobrze czuł z tym, że je tak łatwo zapamiętałeś i to da tobie motywację do szukania kolejnych. Poza tym właściwie nie musisz ich wkuwać – kiedy znajdziesz takie wyrażenie, które się tobie śmiesznie kojarzy, twój mózg właściwie automatycznie je zapamięta.

3. Poznawaj ludzi, którzy mówią po angielsku.

Jeśli będziesz chciał utrzymać z nimi kontakt, będziesz musiał nauczyć się z nimi rozmawiać w ich języku. To świetna motywacja i przy okazji najlepsza nauka – oni mogą zawsze tobie zwracać uwagę na błędy, których sam byś nie wychwycił, a mówienie samo w sobie bardzo uczy. Po drugie, rozmawiając z nimi, automatycznie załapujesz wymowę i akcent. Nawet jeśli nie zwrócą tobie uwagi, ty możesz sam zauważyć, że pewne rzeczy wypowiadają inaczej lub zapamiętać jakąś frazę, której użyli w konkretnej sytuacji.

4. Oglądaj filmy po angielsku.

I ciesz się tym cudownym uczuciem, gdy możesz samodzielnie zrozumieć jakieś zdanie albo słowo, nie musisz co chwilę zaglądać do słownika, nie potrzebujesz lektora i możesz słuchać bez dubbingu z oryginalnymi, niezastąpionymi głosami Johnny’ego Deppa lub Roberta Downey’a Jr 🙂 Dobrym pomysłem jest włączenie angielskiej ścieżki dźwiękowej z angielskimi napisami – wtedy twoja pamięć wzrokowa i słuchowa współpracują jednocześnie i jest szansa na większe efekty.

Czujecie się zmotywowani? A może macie jakieś własne sprawdzone sposoby na motywację? Dajcie znać w komentarzach, chętnie je zobaczymy!

Trwają zapisy na rok szkolny 2024/2025 🥳