📱 +48 577 500 850

Dawniej “Angielski dla każdego”

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko do szkoły językowej?

Nie da się ukryć, że znajomość języków obcych to obecnie jedna z najważniejszych i zarazem najbardziej cenionych umiejętności w życiu. Przydaje się w czasie pracy zawodowej, podróżowania po świecie czy w życiu prywatnym. Naukę języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego dobrze jest rozpocząć jak najszybciej. Dzieci są bowiem ciekawe świata i bardzo szybko przyswajają wiedzę, która może przydać im się później. Warto więc malucha zapisać do szkoły językowej.

Dlaczego dzieci uczą się tak szybko?

Mózg małego dziecka jest bardzo chłonny. Dodatkowo do około szóstego roku życia malucha jego zdolności poznawcze są znacznie większe niż w późniejszych latach. Warto to oczywiście wykorzystać i już kilkuletnią pociechę zapisać do szkoły językowej. Dzieci wprawdzie nie rozumieją zasad gramatyki, ale nowe umiejętności nabywają podobnie jak rodzimi użytkownicy danego języka obcego.

W szkole nauka odbywa się poprzez zabawę, a więc w najlepszy dla dzieci sposób. W wielu przypadkach maluch poznaje nie tylko nowy język, ale i poszerza swoją wiedzę o świecie. Wszystko to oczywiście w atmosferze radosnej zabawy.

Inwestycja w przyszłość dziecka

Dobrze jest przyzwyczaić swoje dziecko, że kształcić należy się przez całe życie. Dodatkowo warto pokazać mu, że wiedza ma naprawdę różne oblicza. Często osoby dorosłe, które cały czas się doszkalają, w dzieciństwie uczęszczały na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Należy w maluchu rozbudzić zainteresowanie językami obcymi, aby w przyszłości można je było wykorzystywać w praktyce np. w czasie wykonywania obowiązków zawodowych.

Znajomość języków obcych pozwala na samodzielne zwiedzanie świata, czytanie książek w oryginale czy wsłuchiwanie się w słowa zagranicznych piosenek. W ten sposób można z łatwością nawiązywać znajomości z ludźmi z całego świata. To sposób na poszerzanie swojej wiedzy i rozwijanie osobowości. Warto zapewnić swojemu dziecku taką przyszłość i zapisać go na lekcje języka obcego jak najwcześniej.

Dlaczego nauka w szkole językowej jest tak istotna?

Niestety szkoły publiczne często borykają się z problemem przepełnionych klas. Tym samym nie stwarzają odpowiednich warunków do nauki języków obcych. Sztywny i przestarzały program nauczania dodatkowo zniechęca dzieci do rozwijania się i samodzielnej nauki. Dlatego coraz więcej rodziców stawia na szkoły językowe i to jeszcze przed rozpoczęciem przez dziecko nauki szkolnej. Wszystko to po to, aby nie miało ono negatywnych skojarzeń związanych z nauką języka obcego.

Nie da się ukryć, że w dobrych szkołach językowych zajęcia prowadzone są w małych grupach, a nauczyciele do uczniów podchodzą w sposób indywidualny. Mogą poświęcić im odpowiednią ilość czasu. Coraz częściej w takich placówkach wykorzystywane są też nowoczesne metody nauki, które w pełni wykorzystują potencjał małych dzieci. Maluchy uczą się języków obcych poprzez zabawę.

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko do szkoły językowej

Nauka w młodym wieku bardziej efektywna

Chyba każdy dorosły człowiek wie, że nauka po ukończeniu 25-30. roku życia nie przychodzi już tak łatwo jak wcześniej. Ludzie żyją w ciągłym biegu, nie mają zbyt wiele czasu wolnego, pochłania ich praca i życie codzienne. Nauka staje się coraz trudniejsza i sprawia sporo problemów. Dzieci natomiast mają naprawdę świeże umysły o wysokich zdolnościach poznawczych. Zostało to wielokrotnie potwierdzone naukowo. Maluchy do szóstego roku życia chłoną wiedzę ze swojego otoczenia. Przyswajają informacje o wiele łatwiej niż nastolatkowie czy osoby dorosłe. Warto ten moment wykorzystać w jak najlepszy sposób.

Znajomość języków obcych to podstawa

Obecnie nieznajomość przynajmniej języka angielskiego to duże ograniczenie. Osoby, które nie znają tego języka obcego mają problemy np. w czasie zagranicznych wyjazdów. To w języku angielskim ludzie komunikują się najczęściej w internecie. Ten język jest też wykorzystywany w życiu zawodowym. W XXI wieku jego znajomość ma ogromne znaczenie. Im szybciej dziecko rozpocznie jego naukę, tym szybciej i efektywniej go pozna. Dobra szkoła językowa przygotuje malucha na funkcjonowanie w obecnym świecie.

Nauka poprzez zabawę

Oczywiście warto postawić na szkołę językową, która oferuje naprawdę wysoki poziom nauki. Nie chodzi bowiem o to, aby dziecko tylko chodziło na zajęcia i siedziało w ławce. Dzisiaj lekcji nie prowadzi się już w taki sztampowy sposób. Najlepsze szkoły językowe na rynku doskonale rozumieją potrzeby dzieci, także tych bardzo małych. W ich przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdza się nauka poprzez zabawę. Jednak mimo wszystko w szkole powinna być przekazywana tylko rzetelna wiedza. Dzieci powinny się na zajęciach czuć swobodnie i być zrelaksowanie.

W dobrej szkole językowej zdecydowanie nie ma nudy. Większość dzieci na takie zajęcia chodzi z dużą przyjemnością. Okazuje się więc, że wczesne zapisanie dziecka do szkoły językowej ma w zasadzie same zalety. Nie należy zresztą tego traktować jako kolejny wydatek, ale raczej jako inwestycję w przyszłość małego człowieka.

Jaką szkołę językową wybrać dla swojego dziecka?

Na szczęście na rynku jest całkiem sporo szkół językowych, a więc wybierać jest z czego. Oczywiście o rekomendacje warto zapytać rodzinę czy znajomych. Sporo interesujących informacji znajduje się także w internecie. W większości przypadków do szkoły zapisać się można bez wychodzenia z domu. Jednak w praktyce do danej szkoły warto się udać osobiście, zobaczyć jej wyposażenie czy porozmawiać z nauczycielami. Można zorientować się jak liczne są grupy i w jakich godzinach czy dniach odbywają się zajęcia. Na podstawie takich informacji wybór odpowiedniej szkoły językowej dla dziecka jest o wiele łatwiejszy.

Efekty nauki widoczne będą już w krótkim czasie. Dzieci, które uczęszczają do szkół językowych, uczą się bardzo szybko. Warto przy tym pamiętać, że jest to naprawdę inwestycja w przyszłość malucha. Na tym wszystkim rodzicom powinno oczywiście zależeć najbardziej.

Trwają zapisy na rok szkolny 2024/2025 🥳