📱 +48 577 500 850

Dawniej “Angielski dla każdego”

Proste ćwiczenia językowe dla dzieci, które możesz wykonać w domu

Kiedy nauka sprawia problemy, warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Zachęć dziecko do rozwijania umiejętności językowych w sposób dla niego przyjemny i atrakcyjny. Zaproponuj mu proste ćwiczenia językowe dla dzieci i przekonajcie się, że wspólna nauka języka obcego może być wspaniałą zabawą!

Gry językowe wspomagają rozwój i naukę

Zalety wspólnie spędzanego czasu można wymieniać w nieskończoność. Jeśli chcesz, aby twoja pociecha w intuicyjny i naturalny sposób poszerzała swój zakres słownictwa w obcym języku oraz nabrała wprawy w wypowiadaniu się, wybierz gry językowe. Najlepiej, gdy odpowiednio dobierzesz rodzaj aktywności do wieku twojego dziecka. Osiągniesz wtedy doskonałe efekty, a pociecha będzie dobrze zmotywowana i chętnie dołączy do zabawy.

Zgadywanka dla przedszkolaków – co jest na obrazku?

Zabawy językowe dla najmłodszych nie wymagają wielu przygotowań. Wystarczy, że weźmiesz jakiś obrazek, może to być np. ilustracja z dziecięcej książeczki. Używając języka obcego, postaraj się prostymi słowami opisać to, co widzisz. Dziecko ma uważnie słuchać, wyłapać najważniejsze informacje, a następnie narysować to, o czym opowiadałeś. W zależności od wieku twojej pociechy możesz używać bardziej lub mniej zaawansowanego słownictwa.

Ćwiczenia językowe dla dzieci

Powtarzanie słówek w formie zabawy

Nauka języka obcego w formie zabawy stanowi spore wyzwanie dla pomysłowości rodziców. Z punktu widzenia pociech zwykle nie ma nic bardziej nużącego niż monotonne powtarzanie słówek. Spróbuj nieco uatrakcyjnić to zadanie, a przy okazji zmotywować malca do odkrywania otoczenia. Podczas przygotowywania posiłku, robienia zakupów, a także porządków w szafie – powtarzaj nazwy poszczególnych przedmiotów, a następnie pokazuj je malcowi i zachęcaj do wymawiania poznanych wyrazów.

Oprócz słówek możesz wydawać krótkie i jasne polecenia, jak na przykład poprosić, aby dziecko odłożyło książkę na półkę. Taki trening ułatwi przyswajanie wiedzy, a przy okazji będzie wspaniałą zabawą i wartościowym wspólnie spędzonym czasem.

Kim jestem – emocjonująca gra dla starszych dzieci

Wraz z wiekiem warto podnosić poprzeczkę. Kiedy twoja pociecha już dość dobrze opanuje obcy język, możesz jej zaproponować grę zgadywankę. Każdy z graczy ma na czole przyklejoną karteczkę z nazwą zwierzęcia, zawodu lub znaną postacią. Oczywiście zawartość kartki jest dla uczestnika zagadką. Za pomocą zamkniętych pytań (na które odpowiedź brzmi „tak” lub „nie”), zadawanych oczywiście w języku obcym, należy odgadnąć, jaki napis jest na danej karteczce gracza.

Bez względu na to, która propozycja sprawdzi się najlepiej w twojej rodzinie, warto dać się porwać wirowi zabawy podczas nauki języka obcego. A może wymyślicie zupełnie nowe sposoby na ćwiczenia językowe dla dzieci? Takie wspólne chwile są doskonałą okazją do odprężenia i zacieśnienia więzi, lepszego poznania się. Przy okazji poszerzacie swoje słownictwo i macie mnóstwo frajdy. Wybierzcie swoją ulubioną grę językową i bawcie się jak najczęściej, a efekty już wkrótce pozytywnie was zaskoczą!

Trwają zapisy na rok szkolny 2024/2025 🥳